Butelki antykolkowe dla niemowląt

tommee-tippee butelka

Butelka antykolkowa – przełomowe odkrycie?

W gronie młodych, świeżo upieczonych rodziców coraz częściej słyszy się dyskusje o coraz popularniejszych butelkach antykolkowych dla niemowlaków. Produkt ten już od jakiegoś czasu istnieje na rynku artykułów dziecięcych, służąc jako orendzie do walki z kolką.

Jak to działa?

Kolka u niemowlaków powstaje gdy do mleka dostają się pęcherzyki powietrza. Wzdymają one mały brzuszek dziecka powodując nieprzyjemne kłucie. Maleństwo przez to zaczyna płakać, zwijać się z bólu. To przykra sytuacja również dla rodziców, którzy często nie są w stanie do końca zażegnać problem. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka kolki, a w tym właśnie pomagają specjalne butelki. Produkty dla niemowląt, takie jak Tommee Tippee butelka antykolkowa działają na zasadzie odpowietrzania płynu, dzięki zaworkom i rurkom odprowadzającym powietrze.

Dobre rozwiązanie?

Każde dziecko inaczej znosi kolkę i różne metody jej przeciwdziałania. Tommee Tippee butelka jest bezpiecznym rozwiązaniem, które z pewnością nie zaszkodzi maluszkowi. Warto więc próbować różnych nieinwazyjnych metod, które poprawiają komfort dziecka i rodziców. Butelka antykolkowa Tommee Tippee, oprócz systemu odpowietrzającego, wyposażona jest również w termometr oraz smoczek o anatomicznym kształcie.