Czym różnią się profesjonalne samochody RC od modeli dla dzieci?

Motoryzacja bardzo mocno rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat, a fani czterech kółek mogą liczyć na znacznie więcej wyrobów samochodowych niż standardowe pojazdy, które codziennie jeżdżą polskimi ulicami. Mowa tu chociażby o samochodach zdalnie sterowanych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku można jednak znaleźć zarówno modele przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych użytkowników. Czym się one różnią?

Samochody na pilota dla dzieci

Nie da się ukryć, że samochody zdalnie sterowane ze Emanta najczęściej ludziom kojarzą się z zabawkami. Istotnie, na rynku można znaleźć wiele takowych modeli. Są one najczęściej wykonane z plastiku i zasilane na standardowe baterie, choć w niektórych sklepach dostępne są nawet metalowe samochodziki. Zwykle nie rozpędzają się one do więcej niż kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrów na godzinę i są raczej przystosowane do jazdy na podwórku aniżeli w terenie. Oczywiście wszystko zależy tu od ceny takiego pojazdu.

Profesjonalne samochody RC

Sprawa wygląda inaczej jeżeli sięga się po profesjonalne samochody zdalnie sterowane, których cena może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Są one dokładnymi kopiami standardowych pojazdów, niekiedy nawet napędzane silnikami spalinowymi, a ich prędkość może wynosić do 100 km/h! Nie sposób zaprzeczyć, że takie pojazdy mogą sprawić frajdę nawet kilkudziesięcioletnim osobom, zwłaszcza że z ich użyciem można nawet driftować i pokonywać tory przeszkód. Należy jednak pamiętać, że takie samochody to spora odpowiedzialność i wymagają wiele rozwagi, prac konserwacyjnych oraz innych czynności.