Dlaczego warto kupić tipi dla dzieci?

Wykonane z miękkiego kolorowego materiału urocze domku w kształcie znanym z filmów i bajek o kowbojach i Indianach, tak w skrócie można opisać tipi dla dzieci. Taki gadżet nie tylko wspaniale wygląda w dziecięcym pokoju, ale sprawi też wiele frajdy i to nie tylko dzieciom.

Dlaczego dzieci lubią tipi

Namioty tipi to doskonałe miejsce do zabawy, dzieci uwielbiają je za to, że mogą w nich się schować, ale przede wszystkim za to, że wnętrze tej niewielkiej kryjówki mogą urządzić wedle własnego uznania. W zależności od kaprysu dnia mogą tam się schować przed innymi, stworzyć szkołę dla swoich lalek, lub zaprosić rodziców czy rodzeństwo do wspólnej zabawy. Taka ograniczona przestrzeń sprzyja nauce nie tylko bycia samemu ze sobą, ale, dzięki ograniczeniu bodźców z zewnątrz,  również koncentracji czy szczerym.

Dla starszaka i niemowlaka

Wbrew obiegowej opinii tipi dla dzieci nie jest odpowiednie dopiero dla dwu- albo trzylatków. Co prawda dzieci w wieku przedszkolnym znajdą wiele zastosowań takiego domku i same go zaaranżują, jednak tipi doskonale sprawdzi się już w przypadku niemowlaków. Niewielka, ograniczona przestrzeń wspiera w takim przypadku poczucie bezpieczeństwa. A rodzice raczkujących pociech z pewnością docenią fakt, że odkładając malucha do tipi choć na krótką chwilę mogą spuścić go z oka bez obaw, że coś mu się stanie.

Wspólna przestrzeń do zabawy z rodzicami

W tipi dzieci mogą się bawić same, ale jest to też doskonała przestrzeń by budować więź i relację z rodzicami. Wygodnie ukryci w tipi wraz z dziećmi mogą odkrywać kolejne karty książek, rozmawiać o zdarzeniach minionego dnia lub po prostu włączyć się do zabawy wymyślonej przez maluchy.