Drewniane klocki niezbędne w każdym domu

Zadbanie o poprawny rozwój dziecka to najważniejsze zadanie młodych rodziców. Należy otoczyć malucha przedmiotami wpływającymi na wszystkie zmysły, zapewnić oddziaływanie zarówno na słuch, wzrok jak i dotyk.

Istotne jest także budowanie poprawnej sylwetki oraz wzmacnianie mięśni. Pierwsze lata to w dużej części praca nam zdolnościami manualnymi oraz zręcznością – niezbędnym wyposażeniem, które musi znaleźć się w każdym domu są klocki drewniane dla dzieci.

W jaki sposób drewniane klocki dbają o rozwój malucha?

Zabawka ta powinna towarzyszyć maluchowi już od pierwszego roku życia. Początkowo może to być zestaw z niewielką liczbą elementów, np. czterech, które po odpowiednim złożeniu utworzą prosty obrazek przedstawiający łódkę, bądź samolot. Dziecko pracuje więc umysłem w celu skompletowania obrazka, poprawia swoją zręczność ustawiając elementy w odpowiedniej kolejności oraz uczy się nowych słów na podstawie obrazka. Wraz z kolejnymi miesiącami warto zaopatrywać się w kolejne, bardziej skomplikowane zestawy, aby zapewnić maluchowi zwiększenie trudności zadania. Warto także zakupić zestaw bez konkretnych wzorów, aby dziecko mogło rozwijać swoją kreatywność samodzielnie budując zamki i fortece.