Jakie zalety ma gra w kalambury?

Kalambury dla dzieci to doskonała zabawa dla całej rodziny. Razem możemy miło spędzić czas i pobudzić kreatywność. Ta gra jest znana już od wielu lat. Nawet dwie osoby mogą grać w kalambury. Dają one wiele frajdy i rozwijają umysł dziecka. Dlaczego warto wybrać kalambury dla dzieci? Gdzie znajdziemy grę tego typu? Co oferują producenci? Czym cechuje się taka forma rozrywki? O czym warto wiedzieć?

Kalambury dla dzieci

kalambury dla dzieci

Kalambury nauczą dziecko kreatywnego myślenia i przełamywania nieśmiałości. Ponadto, mogą ćwiczyć motorykę, mowę ciała, poszerzać słownictwo i umiejętności wypowiadania się. Nie zapominajmy o tym, że ta gra pozwala spędzać czas z całą rodziną. Podstawowe zasady wskazują na to, że osoba pokazująca ma kilka sekund na zapamiętania hasła. Gracz następnie pokazuje hasło kolegom z drużyny tak, aby mogli je odgadnąć. Co ciekawe, kalambury można podzielić na:

  •  Mówione – uczestnik ma za zadanie przedstawić hasło za pomocą słów. Nie może używać żadnych wyrazów, które znajdują się w haśle. 
  • Rysowane – uczestnik przedstawia hasło graficznie. W trakcie rysowania nie można gestykulować i mówić. Zazwyczaj zabronione jest też pisanie liter.  
  • Pokazywane – takie kalambury wymagają sporej wyobraźni. Uczestnik korzysta z mowy ciała, mimiki i gestów. Nie jest możliwe odzywanie się i wskazywanie na przedmioty. Można natomiast wskazywać swoje części ciała. 

Istnieje wiele gier, które spełnią oczekiwania całej rodziny. Zabawa z dziećmi może się opierać na tym, że po wylosowaniu dana osoba sama wybiera, jak chce przedstawić hasło. To frajda dla wszystkich graczy. 

Kalambury – jak grać?

W kalambury zazwyczaj gamy pojedynczo lub drużynowo. Gra drużynowa wymaga podzielania się na dwie drużyny. Pierwsza drużyna wskazuje jedną osobę, a wybrany uczestnik losuje hasło i przedstawia je swojej ekipie. Zadaniem drużyny jest szybkie odgadnięcie. Druga drużyna z kolei pilnuje, aby nie było żadnych wpadek, jak też kontroluje czas. Następny krok to grad drugiego zespołu. Za każde odgadnięte hasło otrzymujemy punkty. Kolejne rundy to najczęściej kolejne osoby z drużyny. Jeśli chodzi o grę pojedynczą, także daje ona wiele radości. W tym wypadku jedna osoba przedstawia wylosowane hasło, a reszta uczestników zgaduje. Ten, kto zgadnie, może wskazać kolejną osobę, która będzie pokazywać hasło. 

 Jak się przygotować do gry?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup gry o nazwie kalambury. Kalambury dla dzieci są też przeznaczone dla dorosłych, przy czym stworzono je tak, aby dziecko poradziło sobie z każdym hasłem. Przygotowanie się do gry nie wymaga szczególnych umiejętności. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca na grę i przystąpić do dzieła. Jeśli w grze bierze udział wiele osób, można się podzielić na drużyny. Wszelkie instrukcje odnośnie gry z pewnością znajdziemy w samej grze. To doskonałą zabawa dla osób w każdym wieku. Pobudza kreatywność, uczy logicznego myślenia i przełamywania nieśmiałości. 

Gdzie zakupimy kalambury dla dzieci? Bardzo dobrym wyborem są kalambury, jakie znajdziemy w internetowym sklepie. Księgarnie online oferują szeroki wybór gier planszowych, z jakich skorzysta cała rodzina. Postawmy na taką grę, jaka będzie odpowiednia dla danego dziecka. Inne gry sprawdzą się u nastolatków, a inne u kilkulatków. Faktem jest, że szeroki wybór daje wiele możliwości. 

Kalambury to doskonała gra dla całej rodziny. Możemy miło spędzić popołudnie, oddając się rozrywce. Gra zacieśnia więzy rodzinne i uczy maluchy rywalizacji. Ponadto, jest przy tym sporo frajdy i śmiechu.