Która wersja kostki Rubika będzie najlepsza dla dziecka?

Kostki RubikaZabawki takie jak kostka Rubika dla dzieci kształtują w każdym maluchu proces logicznego myślenia, a także poprawiają koncentrację i uczą cierpliwości, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotna. Jednak przed zakupem kostki warto zwrócić uwagę na jej odpowiedni wybór.

Od której kostki należy rozpocząć?

Przygodę małego dziecka z kostką Rubika należy rozpocząć najlepiej od wersji 2×2, która sprawdzi się idealnie w dłoniach małego dziecka, ponieważ jest mała oraz poręczna. Oprócz tego układając ją, poznaje się kombinacje, których można później użyć podczas układania klasycznej kostki 3×3. Rubika kostka dla dzieci 3×3 będzie odpowiednia dopiero wtedy, gdy dziecku uda się ułożyć mniejszą kostkę i oczywiście nieco podrośnie. Dlaczego? Z tego względu, ponieważ kostka 3×3 jest nieco bardziej skomplikowana i należy się sporo namęczyć, aby ją ułożyć. Z tego właśnie względu nie należy lepiej pokazywać dziecku tej właśnie kostki, ponieważ może się szybko zniechęcić.

Kiedy dziecko może korzystać z kostki?

Praktycznie przez cały czas, pomijając oczywiście czas spędzony w szkole czy przedszkolu. Kostka to doskonały gadżet do zabawy w podróży, podczas oczekiwania na wizytę u lekarza czy w innych sytuacjach.