Na języki – za granicę!

Zastanawiasz się jak zorganizować czas swojemu dziecku w ferie czy w wakacje? Według tych, co już spróbowali, nie ma lepszego i korzystniejszego wypoczynku niż wyjazd na zagraniczny kurs językowy w celu nauki języka obcego.

Nie tylko sama nauka

Co może dać dziecku taki rodzaj spędzania wolnego czasu, oczywiście poza nauką? Otóż obok samej edukacji obozy językowe za granicą przede wszystkim dają możliwość bezpośredniego kontaktu zarówno z samym językiem, jak z mieszkańcami danego kraju. Pojawia się konieczność posługiwania się w ich języku, co może sprawić, że później również śmielej będziemy go używać. Taki wyjazd to również liczne wycieczki, a więc możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc, poznania historii i kultury danego kraju.

Znajomości na dłużej

Niezwykle cennym elementem jest też kontakt z rówieśnikami z innego kraju, dzięki czemu młoda osoba poszerza swoje horyzonty. Wielu z nich może później również zacieśniać znajomość, korespondować czy komunikować się za pomocą internetu, dzięki czemu kontakt z językiem obcym będzie stale utrzymywany, a wręcz cały czas będzie się rozwijał i zmieniał.

Jeżeli twoje dziecko nie lubi uczyć się ślęcząc nad książkami czy wbijając sobie do głowy kolejne słówka to obóz językowy może być idealnym, jeżeli nie jedynym, wyjściem.