O tym, dlaczego klocki Lego to idealna zabawka dla Twojego dziecka

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na jej dużej wartości edukacyjnej. Sklepowe półki aż uginają się od dziecięcych zabawek, tylko którą wybrać by dziecko było zadowolone, chętnie i często po nią sięgało, a zabawa nią sprzyjała jego prawidłowemu rozwojowi? Wydaje się, że taka idealna zabawka nie istnieje. A jednak i są nią klocki Lego – doskonałe zarówno dla małych, jak i całkiem dużych dzieci. Dlaczego? O tym poniżej.

Klockowa twórczość i jej edukacyjna moc

Bez wątpienia warto sięgać po takie zabawki dla dziecka, które będą sprzyjały jego prawidłowemu rozwojowi. Do takich właśnie należą kultowe klocki Lego – https://tantis.pl/lego-c1272 – znane i cenione od początków XX wieku. Chętnie sięgają po nie zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci, a także dorośli. Klocki te pozwalają przenosić się w świat ulubionych superbohaterów, postaci z gier, książek, filmów czy seriali. Ich różnorodność jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym można z nich realizować swoje własne wizje.

Zalety budowania z klocków

Tworzenie z klocków stanowi niezwykle rozwijającą rozrywkę, ponieważ dzięki nim dzieci:
– uczą się rozpoznawać różne kształty i kolory;
– ćwiczą małą motorykę;
– poprawiają koordynację ręka-oko;
– rozwijają swoją wyobraźnię (także przestrzenną) i są zachęcane do kreatywnego działania;
– uczą się logicznego myślenia i planowania, a także precyzji ruchów;
– uczą się cierpliwości;
– poprawiają swoją spostrzegawczość;
– uczą się pracy w grupie, ale i samodzielnej zabawy;
– nabywają umiejętność kreatywnej zabawy z wykorzystanie klocków – tworzenia z nich przedmiotów (np. domku dla lalek, garażu dla samochodów), wykorzystywanych do różnego typu innych zabaw.

Klocki Lego – idealna zabawa dla całej rodziny

Wspólne budowanie z klocków to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, zwłaszcza że można je wykorzystywać do różnego typu zabaw. Wspiera się wówczas u dziecka funkcje poznawcze oraz wzmacnia jego umiejętności społeczne.