Od zabawy do rywalizacji sportowej – speedcunig

kostki rubikaJak się okazuje, speedcubing jest szansą na stworzenie z zabawy dziecięcej pełnoprawnej rywalizacji sportowej. Właściwie, to już się stało, o czym może świadczyć chociażby organizacja mistrzostw świata w speedcube.

Na czym to polega?

Zapewne, wiele osób zastanawia się na czym właściwie polega speedcubing. Jest to nic innego, jak po prostu zawody polegające na jak najszybszym układaniu kostek Rubika. Mogą odbywać się w takiej formie, że zawodnicy razem rozpoczynają układanie kostek i wygrywa ten kto pierwszy skończy. Jednakże przeważnie, po prostu każdemu zawodnikowi liczy się czas ułożenia kostki i wygrywa ten, któremu czynność ta zabrała najmniej czasu.

Czy układanie kostki jest trudne?

Najpierw należy nauczyć się jak to zrobić, by ułożyć wszystkie ściany kostki aby w ogóle myśleć o trenowaniu prędkości układania. Całe szczęście, nie ma potrzeby samodzielnego dochodzenia do tego jak to zrobić, gdyż można skorzystać z jednej z gotowych technik. Później po prostu trzeba trenować umiejętności zręcznościowe jak najczęściej i jak najszybciej układając kostkę.

Niewątpliwie, ażeby zostać mistrzem speedcubingu trzeba mieć profesjonalną kostkę, taką jak kostka Rubika SpeedCube Jupiter. Trudno stać się profesjonalistą trenując na amatorskiej kostce Rubika. Więcej informacji pod adresem www.kostkirubika.pl/przedmioty/58/MF8-Dayan-Crazy-3×3-Speed-Cube-Jupiter.html