Polskie gry edukacyjne dla dzieci

Przebywając za granicą, chcemy szczególnie zadbać o to, by dzieci nie zapomniały ojczystego języka. Świetną metodą są w tym zakresie gry edukacyjne w języku polskim. Jak je wybrać?

Gry planszowe UK – dostosowane do wieku

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, by gra była odpowiednio do wieku malucha. Choć można bezpiecznie przyjąć, że zdarzają się dzieci, które – mimo informacji o przeznaczeniu gdy dla starszych – świetnie się odnajdują w rozgrywce, zasadniczo dzieci potrzebują pozycji dostosowanych do swojego wieku.

polskie gry edukacyjne

Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju propozycje, w których nie trzeba czytać, gdyż kilkulatek nie jest jeszcze biegły w tej czynności. Doskonałym wyborem będą polskie gry takie jak łączenie par czy domino – dla ćwiczenia sprawności małych rączek.

Gdzie kupić polskie gry?

Można je zakupić w wielu sklepach oferujących produkty z tego kraju. Wszelkie instrukcje oraz informacje zawarte na opakowaniu są w języku polskim – dzięki czemu całość jest czytelna i zrozumiała dla każdego. Dodatkowo, to kontakt z ojczyzną, która znajduje się daleko, pozwalający na zachowanie przyjemnych wspomnień z dzieciństwa.

Jeśli celem wspólnych gier z dzieckiem jest umożliwienie mu zapamiętania języka – warto wybrać zabawy związane z mową. Takie propozycje jak gry, w których malec musi opowiadać co widzi na obrazku czy łączyć kolor z przedmiotem są idealnym wyborem, który pozwoli dziecku posługiwać się językiem w formie zabawy i tym samym lepiej go opanowywać mimo ograniczonego dostępu.