Pomysł na świetną zabawę z piaskiem kinetycznym

Piasek kinetyczny do zabawy

Zabawa w piasku pochłania bez reszty i trudno się od tego oderwać, szczególnie jeśli jest się małym dzieckiem. Robinie babek z piasku, wznoszenie zamków czy po prostu grzebanie w drobinkach, sprawia ogromną przyjemność. Można też przenieść przednią zabawę do domu i to bez konieczności robienia nieporządku. Mamy do dyspozycji pasiek kinetyczny, który nie brudzi rąk, zachowuje się podobnie jak plastelina.

Czym jest piasek kinetyczny i czy warto go kupić?

Jeśli nasza pociecha chce bawić się w piasku, ale nie ma ku temu warunków, zawsze można wyciągnąć piasek magnetyczny (https://tantis.pl/piasek-kinetyczny-c5633.html). Składa się on w głównej mierze z naturalnego surowca w postaci drobinek piasku, a w celu uzyskania elastycznej konsystencji dodaje się do tego specjalny polimer. Mamy wobec czego do czynienia z czymś będącym połączeniem piasku z plasteliną. Pomimo tego, że piasek magnetyczny nie jest sypki, można go przesypywać przez palce, formować w dowolny sposób, wznosić budowle. Masa kinetyczna nie zawiera żadnych szkodliwym substancji, dlatego nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech. Po taką unikalną zabawkę mogą sięgać nawet dzieci, które zmagają się z alergiami, bo piasek ten nie uczula. Ze względu na małe drobinki i ryzyko połknięcia ich, zaleca się poczekać z jego użytkowaniem, aż podopieczny ukończy dwa lata.

Okazuje się, że zabawa piaskiem magnetycznym ma bardzo pozytywny wpływ na dzieci. Można mówić o działaniu relaksującym i uspokajającym. W przypadku pobudzonego czy niespokojnego podopiecznego taka forma zabawy sprawdzi się wobec tego idealnie. Nie będzie bombardowany wielorakimi bodźcami. Zabawa piaskiem jest w pełni bezpieczna, nie trzeba martwić się o żadne zniszczenie ani zrobienie sobie krzywdy. Można go przesypywać przez palce, formować z niego różne kształty. Zachowuje się podobnie jak piasek i plastelina. Pomimo tego, że nie jest mokry, sprawia takie wrażenie, przez co staje się bardzo elastyczny. Zaletą psiaku magnetycznego jest to, że niczego nie brudzi, nie przykleja się do rąk, ubrań ani innych powierzchni. Nie trzeba też martwić się o jego wysychanie ani o utratę właściwości z biegiem czasu.