Skuteczność butelek antykolkowych

Kolka niemowlęca jest niezwykle problematyczna, ponieważ dziecko nie może spać ani jeść z powodu bólu. Obecnie istnieją jednak rozwiązania, które skutecznie radzą sobie z tym problemem.

Popularność butelek antykolkowych

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim butelki antykolkowe (tu), które można stosować aż do końca karmienia. Nie powinno się zmieniać butli, jeżeli dziecku w żaden sposób nie przeszkadza picie z butelki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z butelek antykolkowych można bardzo łatwo przejść do picia z klasycznych kubków. Należy jednak mieć na uwadze, że takie butelki czyści się znacznie trudniej, dlatego dobrym rozwiązaniem jest odkręcane dno, które ułatwia cały proces. Każda butelka różni się od siebie nie tylko systemem odpowietrzania, ale również smoczkiem i konstrukcją. Można również zakupić kilka modeli i sprawdzić, które będzie najbardziej odpowiadać dziecku. Czasami niewielkie różnice mają wpływ na komfort użytkowania. Trzeba też pamiętać, ze istnieje jeden złoty środek. Dlatego coś co sprawdziło się u jednego maleństwa, niekoniecznie musi tak samo zadziałać na inne dzieci. Większość rodziców poleca butelki antykolkowe, ale jest również grono osób, którzy uważają, że są to produkty niewarte swojej ceny. Oczywiście dolegliwości nie pojawiają się zawsze, dlatego jeżeli nie występują żadne objawy kolki niemowlęcej to jak najbardziej można korzystać z tradycyjnej butelki. Wśród najczęstszych objawów można wymienić przykurczone nóżki, płacz w nocy oraz bardzo twardy brzuszek.

Działanie butelki antykolkowej

Butelka antykolkowa nikomu jeszcze nie zaszkodziła, dlatego warto wypróbować ten sposób. Za większość problemów z kolką u dziecka odpowiedzialne są pęcherzyki powietrza, które maluch połyka jednocześnie z pokarmem. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to przyczyną, ponieważ czasem wina leży po stronie nieprawidłowo rozwiniętego układu pokarmowego lub nadwrażliwości na białko z mleka krowiego. Warto również wykonać testy alergiczne, ponieważ może się okazać, że dziecko jest na coś uczulone lub wykazuje nietolerancję pokarmową. Z reguły jednak przyczyną jest nieodpowiednie karmienie i w takiej sytuacji zakup nowej butelki antykolkowej powinien rozwiązać wszystkie problemy. Warto mieć na uwadze, że niemowlę w żaden sposób nie jest w stanie nam przekazać, że coś je boli. Oczywiście może wtedy płakać, ale dzieci płaczą stosunkowo często więc nie zawsze można zrozumieć o co chodzi. Dobrym pomysłem jest też wizyta u lekarza prowadzącego, który dokładnie zbada dziecko i wykluczy inne, poważniejsze przyczyny.