Uczeń w domu

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nieubłagany koniec wakacji. Uczniowie już teraz zaopatrują się w rozmaite potrzebne przybory szkolne i podręczniki. To duże przeżycie szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy jeszcze nie mieli okazji doświadczyć czegoś podobnego. Oprócz artykułów szkolnych niezbędnych w czasie codziennych zajęć, warto zakupić kilka akcesoriów, które przydadzą się w domu i umilą małemu uczniowi pracę. Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejszym elementem pokoju ucznia jest biurko. Powinno być wygodne, dostosowane do wzrostu dziecka i mieć dużo półek, na których można położyć książki. Podkładka na biurko skutecznie uchroni mebel przed zarysowaniami. Można wybierać wśród przeróżnych wzorów Znajdziemy mapy świata, Europy i Polski, tablice chemiczne, a najmłodszych ucieszą podkładki z ulubionymi postaciami z kreskówek.

Dobrze zadbać też o to, aby na biurku znalazł się przybornik z długopisami, ołówkami, kredkami i flamastrami. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało co chwilę sięgać do piórnika, lecz będzie miało wszystko w zasięgu ręki. Przyda się również gumka do ścierania, dziurkacz, zszywacz, kilka spinaczy, kalkulator i taśma klejąca. Tak wyposażony uczeń może z powodzeniem zacząć pracę domową.