Wszystko o butelkach dla niemowlaków

Rekomendowanym żywieniem noworodków jest karmienie piersią. Nie zawsze jednak jest to takie proste, czasami nie udaje się to ze względów zdrowotnych, innym razem młoda mama po prostu tego nie chce. Alternatywą jest oczywiście karmienie mlekiem modyfikowanym, które również zawiera wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki.

Butelka dobra dla noworodka

Butelki dla niemowląt na mrbobas.pl można podzielić na wiele kategorii i rodzajów. Muszą one być starannie dobrane do wieku dziecka. Na rynku jest cała masa przeróżnych butelek. Tak duży wybór sprawia, że butelkę można idealnie dobrać do indywidualnych preferencji dziecka. Przede wszystkim uwagę trzeba zwrócić na smoczek. Może on być wykonany na przykład z silikonu lub kauczuku. Jego kształty zaczynają się na tych tradycyjnych, a kończą na technologiach, które mają w jak największym stopniu przypominać sutek mamy. W smoczku może być jedna niewielka lub kilka dziurek. Ma to wpływ na szybkość przepływu. Na opakowaniu producent zazwyczaj podaje dla jakiego wieku dostosowany jest dany smoczek, popularny podział to 0+/6m+/12m+. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy. Smoczek, który będzie miał zbyt duży, niedostosowany do wieku dziecka przepływ, może spowodować zakrztuszenie. Na rynku dostępne są również smoczki, które dostosowane są do podawania kaszek. Wiele smoczków wyposażonych jest w kontrolę przepływu. Oznacza to wymuszanie ssania smoczka, by wyleciało z niego mleko. Jest to szczególnie ważne dla kobiet karmiących piersią, gdzie butelka jest podawana w wyjątkowych sytuacjach. Takie smoczki nie zaburzają dalszego karmienia naturalnego.

Higiena butelek dla niemowląt

Kupując butelkę dla dziecka należy od razu rozejrzeć się za specjalnymi akcesoriami do czyszczenia. Niektóre butelki wymagają kupna specjalistycznych szczoteczek dedykowanych danej marce. Bez takich akcesoriów ciężko o zapewnienie prawidłowej higieny. Oprócz specjalnych szczoteczek można zaopatrzyć się w wyparzacz. Jeśli rodzic uważa, że jest to zbędny zakup, oczywiście nie musi tego robić. Najprostszym sposobem na wyparzenie butelki dla niemowląt jest przelanie jej wrzątkiem. Mimo wszystko wiele osób decyduje się na zakup wyparzacza, ponieważ jest to bardzo wygodne. Najbardziej praktyczny jest wyparzacz mikrofalowy lub butelka samostrerylizująca. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o regularnej wymianie smoczków i butelek. Producenci zazwyczaj zalecają ich wymianę co 2-3 miesiące. Smoczek trzeba wyrzucić, gdy zauważy się jego pogryzienie