Wybór pierwszego roweru

nauka jazdy na rowerze

Pierwszy rower dla pociechy to wbrew pozorom nie jest łatwy wybór. Ważne by zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.

O tym pamiętaj:

*niezależnie od tego czy rower jest nowy, czy używany, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Rower musi być technicznie bez zarzutu.

*nie należy zapominać o dodatkowych ochraniaczach na ręce, nogi, oraz oczywiście o najważniejszym czyli kasku rowerowym.

*czteroletnie dzieci mogą już jeździć na dwóch kółkach. Młodsze muszą mieć zapewnione podparcie w postaci dodatkowych kółek. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup rowerków biegowych, gdzie dziecko może oprzeć się nóżkami.

*rower powinien być wyjątkowo łatwy w obsłudze. Małe dzieci zwykle mają problemy z wykonywaniem kilku czynności na raz, dlatego na początek najlepszym rozwiązaniem jest rowerek bez przerzutek, jak najbardziej prosty w konstrukcji.

Gdzie kupić pierwszy rowerek?

Ważne, by wybrać miejsce profesjonalne i zaufane. Sprzęt dobrej jakości, przy tym nieco tańszy niż w innych miejscach oferuje hurtownia rowerków dla dzieci. W sklepach rowerowych ceny są zwykle znacznie wyższe. Jeśli jednak to nie przeraża rodziców, to z pewnością dokonają udanych zakupów. Miejscem gdzie lepiej nie kupować rowerków są supermarkety, najlepszą opcją są hurtownie rowerków dla dzieci tomabike.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *