Wybór pierwszego roweru

nauka jazdy na rowerze

Pierwszy rower dla pociechy to wbrew pozorom nie jest łatwy wybór. Ważne by zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.

O tym pamiętaj:

*niezależnie od tego czy rower jest nowy, czy używany, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Rower musi być technicznie bez zarzutu.

*nie należy zapominać o dodatkowych ochraniaczach na ręce, nogi, oraz oczywiście o najważniejszym czyli kasku rowerowym.

*czteroletnie dzieci mogą już jeździć na dwóch kółkach. Młodsze muszą mieć zapewnione podparcie w postaci dodatkowych kółek. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup rowerków biegowych, gdzie dziecko może oprzeć się nóżkami.

*rower powinien być wyjątkowo łatwy w obsłudze. Małe dzieci zwykle mają problemy z wykonywaniem kilku czynności na raz, dlatego na początek najlepszym rozwiązaniem jest rowerek bez przerzutek, jak najbardziej prosty w konstrukcji.

Gdzie kupić pierwszy rowerek?

Ważne, by wybrać miejsce profesjonalne i zaufane. Sprzęt dobrej jakości, przy tym nieco tańszy niż w innych miejscach oferuje hurtownia rowerków dla dzieci. W sklepach rowerowych ceny są zwykle znacznie wyższe. Jeśli jednak to nie przeraża rodziców, to z pewnością dokonają udanych zakupów. Miejscem gdzie lepiej nie kupować rowerków są supermarkety, najlepszą opcją są hurtownie rowerków dla dzieci tomabike.eu