Zabawka edukacyjna na prezent dla rocznego dziecka

Często zakup prezentu dla rocznego dziecka może być problematyczny. Stojąc przed dylematem, co warto podarować potomkowi w rodzinie lub wśród znajomych, nietrudno nie zwrócić uwagi na to, że większość dzieci w dzisiejszych czasach ma praktycznie wszystko. Warto postawić na prezent, który będzie jednak nie tylko oryginalny, ale także będzie miał wartość edukacyjną. Oferty na rynku obfitują w zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, dobrym pomysłem jest jednak rozejrzenie się za prezentem ręcznie robionym.

Nauka sznurowania butów

Wśród prezentów oferowanych przez rękodzielników uwagę przykuwa tablica do nauki sznurowania butów, ale także ogólnego rozwoju motoryki u dziecka. Wykonana z wysokojakościowej sklejki i wykrojona w kształcie np. ulubionego zwierzątka dziecka, jest oczywiście dokładnie wykończona, aby była bezpieczna w użytkowaniu. W tablicy znajdują się liczne otwory o różnych kształtach oraz przewleczone przez nie sznurki, które można ze sobą plątać i przewlekać na różne sposoby. Dodatkowo w zestawie mogą znajdować się krążki w formie guzików z otworami (wystarczająco duże, aby dziecko nie mogło się nimi zadławić), które można przywiązać do tablicy. Kolorowe rysunki, jakimi całość jest przyozdobiona zachęcają do zabawy, a dziecko mogąc np. przepleść sznurek przez trąbę słonia, lub sznurek – gąsienicę przez tablicę w kształcie jabłka, nie tylko dobrze się bawi, ale także przy okazji rozwija swoje umiejętności manualne. Tego typu zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka są świetnym pomysłem na niebanalny prezent.

Kreatywna książeczka sensoryczna

Ogromny zachwyt dzieci oraz rodziców wywołały w ostatnim czasie ręcznie szyte, kreatywne książeczki. Taka książka wykonana jest z materiału, najczęściej zamykana na rzep lub guzik, a każda jej strona to kolejne ciekawe zadanie, jakie dziecko musi wykonać. Przykładem mogą być strony, na których na rzepach umiejscowionych na narysowanym lub wyszytym sznurku na pranie przyczepione są filcowe ubrania, a dziecko ma za zadanie zdjąć ubrania i wsadzić je do kosza (który może być przedstawiony jako kieszonka). Zadania mogą polegać także na posegregowaniu warzyw kolorami w koszyczkach – kieszonkach, czy ubraniu lalki poprzez przyczepianie do niej filcowych ubranek umieszczonych w zamykanej na suwak, wyszytej torbie podróżnej. Strony często są także wypełnione szeleszczącym materiałem i mają różne faktury, które dodatkowo pobudzają sensorycznie. Możliwości są niezliczone, a taka zabawka z pewnością da ogrom radości każdemu dziecku.