Zabawki nie tylko dla chłopców

Zabawki straż pożarna najczęściej kupowane są chłopcom. Jednak na początku dwudziestego pierwszego wieku coraz więcej ludzi nie zwraca uwagi na tego rodzaju uprzedzenia i kupuje takie zabawki wszystkim – kierując się przede wszystkim tym, co podoba się samemu dziecku. Dlaczego warto kupować zabawki tego typu również dziewczynkom?

Zabawki takie rozwijają wyobraźnię

Zabawka straż pożarna to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni dziecka między innymi przez:
– odgrywanie ciekawych scenek i scenariuszy,
– wymyślanie różnych sytuacji, w których potrzebna jest straż pożarna.

Jak wiadomo, rozwinięta wyobraźnia jest jedną z cech, która wpływa na rozwój wielu, potrzebnych w dorosłym życiu umiejętności. Dlaczego więc mięliby korzystać z tej możliwości tylko chłopcy? Tym bardziej że w wielu zawodach (również w straży pożarnej) pojawia się obecnie coraz więcej kobiet. Zasadniczo można powiedzieć, że dzisiejszy świat pod tym względem jest o wiele bardziej egalitarny, a więc należy jak najbardziej wspierać wszechstronny rozwój wszystkich dzieci, niezależnie od płci.

Pozwalają dowiedzieć się więcej o świecie

Zabawkowa straż pożarna jest również w pewnym sensie zabawką edukacyjną, która pozwala sporo dowiedzieć się o świecie dorosłych – w tym przypadku o tym, jak działa prawdziwa straż pożarna. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu dzieci dowiadują się również wiele o zagrożeniach, które mogą je spotkać i właściwych sposobach reagowania. W dorosłym życiu w sytuacjach zagrożenia postawieni możemy być wszyscy, więc zabawkowa straż pożarna przyniesie korzyści wszystkim dzieciom.

Umożliwiają rozwijanie zainteresowań wszystkich dzieci

Zabawki takie to też sposób na rozwijanie zainteresowań dzieci. Chyba nie ma chłopca, któremu nie przeszła przez głowę myśl o zostaniu w dorosłym życiu strażakiem. Warto jednak pamiętać, że z całą pewnością myśl taka przeszła również przez głowę wielu dziewczynek, z tym że zazwyczaj są one przez dorosłych zachęcane do innych aktywności. W dzisiejszych czasach pozwalanie wszystkim dzieciom na swobodny rozwój swoich pasji i zainteresowań jest bardzo ważne.