Eleganckie sukienki ciążowe

W ciąży nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych modeli ubrań. Można znaleźć dżinsy dla kobiet w ciąży, które mają wszyty wygodny pas materiału w miejscu ciążowego brzuszka, a leżą tak jak lubimy. Jednak można mieć problem ze znalezieniem ubrania na ważne wydarzenie, gdy trzeba się ubrać elegancko. Jak sobie z tym poradzić?

Jak wybrać sukienkę wizytową?

Można kupić wizytowe sukienki ciążowe w sklepach z odzieżą dla ciężarnych i dzieci czy też w niektórych sklepach sieciowych. Ale jeśli ciąża nie jest bardzo mocno widoczna można pokusić się o zakup sukienki odcinanej pod biustem z rozkloszowanym dołem. Takie sukienki można znaleźć w każdym sklepie w wielu kolorach i wzorach.

W ciąży wcale nie trzeba rezygnować z sukienek typu bodycon, które otulają bardzo szczelnie ciało. Ale warto pamiętać o tym, że ciążowy brzuszek stale rośnie, więc sukienkę trzeba kupić na ostatnią chwilę lub rozmiar większą, aby nagle nie okazało się, że jest za mała.

Na co zwrócić uwagę?

Eleganckie sukienki ciążowe cechują się przede wszystkim prostym krojem. Jednak zawsze warto przymierzyć kilka sukienek, aby zobaczyć jak leżą czy nie uciskają brzuszka albo po prostu czy materiał, z którego są wykonanie nie jest przeźroczysty, albo nieelastyczny czy też nieprzyjemny w dotyku. Kupując sukienkę warto sprawdzić z jakiego materiału jest uszyta. Sztuczne tkaniny nie będą komfortowe w noszeniu mimo, że są tańsze. Warto kupić droższy model sukienki z myślą o wygodzie użytkowania.