Gra dla dzieci – La Cucaracha

La Cucaracha – idealna gra dla dzieci?

Jest to dynamiczna gra planszowa. Gracze mają za zadanie schwytać buszującego po kuchni karalucha. Robak będzie chciał wymknąć się uczestnikom zabawy. Porusza się on po labiryncie, który stworzony został przez obracające się widelce, noże, a także łyżki. Gracze rzucają kostką, która decyduje w jaki sposób trzeba obracać poszczególne sztućce, by zablokować karalucha. Wygrywa ten, któremu uda się złapać uciekiniera pięć razy. Wtedy zostaje najskuteczniejszym pogromcą robali i wygrywa całą rozgrywkę.

W grze La Cucaracha liczy się głównie szybkość i spryt, ale również inteligencja i strategia. Dlatego też gra rozwija szybkie podejmowanie decyzji u dzieci, wpływa na ich refleks i umiejętność planowania. Jednakże przede wszystkim dostarcza wiele emocji i radości. Dodatkowo stanowi dobry sposób na zajęcie czymś nudzącego się w domu malucha, ponieważ karaluchem może bawić się przez długi czas. La Cucaracha gra Bebito jest przeznaczona dla dwóch, trzech oraz czterech osób w wieku od pięciu lat, gdyż zawiera wiele małych elementów, które młodsze dzieci mogą połknąć.

Zawartość pudełka

Gra La Cucaracha  składa się z jednego robota hexbug nano wraz z bateriami, planszy 3D z 24 ruchomymi sztućcami, 18 żetonów, które pozwalają na szybkie liczenie uzyskanych punktów, kostki do gry, dwóch par drzwi oraz instrukcji.