Jak wybrać odpowiedni skoczek?

skoczki dla dzieciW sklepach obecnych jest wiele skoczków dziecięcych, a różnią się nie tylko wyglądem. Oprócz jakości produkcyjnej i rodzaju metod konstrukcyjnych, zabawka tego typu może być przeznaczona dla określonej grupy wiekowej oraz posiadać różne wyposażenie dodatkowe. Warto samodzielnie sprawdzić, jaki rodzaj skoczka najlepiej odpowiada dziecku.

Od ilu lat można korzystać ze skoczka?

Nie istnieje sztywny przedział wiekowy, w którym korzystać można ze skoczków dla dzieci. Jednak muszą one spełniać podstawowe wymagania, które umożliwią swobodną zabawę i brak dyskomfortu na skoczku. Dziecko powinno umieć już siedzieć oraz zachować dostateczną stabilizację, jednak umiejętność chodzenia nie jest niezbędna. Optymalny moment, aby rozpocząć przygodę ze skoczkiem to wiek ok. 10 miesięcy.

Skoczki dla każdego

Ponieważ dzieci bardzo szybko rosną, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli im na dłuższą zabawę. Najmniejsze dzieci najchętniej korzystają ze skoczków wyposażonych w specjalne siedzisko, które chroni przed upadkiem. Później lepiej przesiąść się na konstrukcję podłogową. Gumowe piłki czy sprężynowe koniki to skoczki dla dzieci nieco starszych, które zamiast uprzęży wyposażone są w komfortowe i bezpieczne uchwyty.