Jakie są zalety układania kostki Rubika Megaminx?

megaminxKostka Rubika od wielu lat znana jest nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, którzy bardzo chętnie sięgają po tę niezwykle popularną zabawkę logiczną. Z pewnością nie każdy o tym wie, ale klasyczna kostka Rubika to jedynie wstęp do bardziej skomplikowanych konstrukcji. Do takich właśnie konstrukcji można zaliczyć kostkę Rubika Megaminx.

Jak wygląda kostka Rubika Megaminx?

Kostka ta ma kształt dwunastościanu i wiele osób widząc ją po raz pierwszy uważa, iż jej ułożenie z pewnością graniczy z cudem, jednak w rzeczywistości nie jest to aż tak skomplikowane. Wystarczy jedynie opanować dobrze klasyczną kostkę Rubika a ułożenie kostki Megaminx z pewnością nie sprawi żadnych problemów.

Jakie są zalety układania kostki Rubika Megaminx?

Kostka Rubika Megaminx przede wszystkim kształtuje oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną, co jest niezwykle ważną umiejętnością, którą powinna posiadać każda osoba. Oprócz tego obcowanie z tą kostką uczy przewidywania, logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, a także wpływa na rozwój pamięci, dlatego też każde dziecko powinno posiąść umiejętność układania takiej właśnie kostki.