Czym charakteryzuje się kostka Rubika Pyraminx?

kostka QJ Pyraminx BlackKostka Rubika to bardzo popularna zabawka logiczna, która cieszy się bardzo dużą popularnością, a ponadto uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię. Każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę z układanką, powinna na początek zdecydować się na klasyczną kostkę Rubika, natomiast po zdobyciu cennych umiejętności może np. wybrać kostkę Rubika Pyraminx.

Czym charakteryzuje się kostka Rubika Pyraminx?

Kostka Rubika Pyraminx ma kształt trójkąta, co może wielu osobom wydawać się dosyć dziwne. Układanie tej kostki może oczywiście z początku wydawać się dosyć skomplikowane, dlatego też najpierw należy się z nią troszkę zapoznać, aby zrozumieć przede wszystkim to które elementy kostki Pyraminx, kiedy i w jaki sposób ulegają przemieszczeniu. Dzięki temu możliwe będzie jej prawidłowe ułożenie i po krótkim treningu nie będzie się to wydawać skomplikowane.

Dla kogo przeznaczona jest kostka Rubika Pyraminx?

Układanie kostki Rubika Pyraminx poleca się przede wszystkim osobom, które mają doświadczenie w układaniu klasycznej kostki Rubika. Z pewnością nie powinny jej układać dzieci poniżej 7 roku życia, gdyż może być ona dla nich za trudna.