Samochodzik dziecięcy na akumulator czy na pedały?

auto na pedałyNie ma raczej na świecie chłopaka, który nie przepada za samochodami. Samochodzik to od najmłodszych lat ulubiona zabawka każdego dzieciaka. Kiedyś było to zupełnie nie do pomyślenia, jednak obecnie można zakupić repliki samochodów, które przeznaczone są dla małych dzieci. Tylko na jaki pojazd zdecydować się najlepiej? Samochodzik na pedały czy ten, który posiada akumulator?

Samochodziki na pedały

Takie samochodziki wymagają od dziecka dosyć sporej siły, dlatego też przeznaczone są głównie dla nieco starszych dzieciaków. Bardzo dobrze ćwiczą mięśnie nóg, dlatego też są idealne dla dzieci, które mają lekką nadwagę. Jeśli natomiast chodzi o ceny, to takie modele dostępne są już od około 100 zł, a więc praktycznie każdego rodzica stać na taki wydatek.

Samochodziki na akumulator

Dziecięce samochodziki na akumulator to nieco droższy wydatek, jednak takie modele zapewniają dziecku większą frajdę. Oczywiście poruszają się dużo wolniej niż prawdziwe samochody, jednak wyposażone są w wiele gadżetów znajdujących się w prawdziwych pojazdach. Ceny samochodzików dziecięcych na akumulator zaczynają się od około 300 zł wzwyż.