Gry planszowe kontra komputerowe – które wybrać dla dziecka?

Pomiędzy zwolennikami gier komputerowych i planszowych ciągle na nowo wywiązuje się dyskusja, w której obie strony próbują udowodnić wyższość preferowanego typu rozrywki. Niezależnie od tego, czy nadaje się tym dyskusjom jakikolwiek sens warto zapoznać się z argumentami obu stron by wiedzieć, o co właściwie toczy się ten spór.

Klasyczna rozgrywka – gry planszowe

Jakie argumenty przemawiają za tą opcją? Przede wszystkim magiczna siła wyobraźni, która jest niezbędna, by dobrze bawić się przy planszówkach. W wielu z nich może zdarzyć się właściwie cokolwiek, ponieważ przebieg rozgrywki w stu procentach zależy od woli graczy. to także świetny sposób na to, by się zintegrować z innymi – sesja wymaga realnego spotkania się i często przeradza się w wielogodzinne posiedzenia.

A może jednak komputer?

Zwolennicy gier komputerowych twierdzą za to, że w grach planszowych brak im realizmu, adrenaliny, a konieczność dopowiadania sobie fabuły jest zbyt męcząca i szybko nudzi. Komputer oferuje niemal realny świat – świetną grafikę, możliwość dostosowania wyglądu postaci nie tylko we własnej wyobraźni. Ponad to, nie jet potrzeba żadna ekipa zapaleńców, bo można po prostu pograć samemu lub przyłączyć się do ludzi w różnych częściach świata.

Jak widać – nie łatwo podjąć decyzję odnośnie typu gier, którymi będziemy próbowali zainteresować nasze dzieci. W obu przypadkach występują istotne wady i zalety, ale ważnym jest, aby pamiętać o najważniejszym – ostateczny wybór powinien należeć do naszej pociechy!