Jak urządzić pokój dziecięcy?

Chyba każdemu rodzicowi, podczas urządzania mieszkania, najbardziej zależy na wyjątkowym pokoju dziecięcym, w którym jego pociecha będzie przecież spędzała większość swojego czasu. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do najdrobniejszych nawet elementów jego wystroju.

Pokój dla dziecka – piękny i dopracowany

Podczas urządzania pokoju dziecięcego zwróćmy szczególną uwagę na drobne elementy, które często tworzą efektowną całość. Kolorowe mebelki, tkaniny, tapety w bajkowe motywy oddają charakter naszego dziecka, dlatego przyłóżmy się do aranżacji.

Przykładem tego, jak niepozorny szczegół może zmienić ogólny efekt wystroju, są uchwyty do mebli dziecięcych. Kiedy przymocujemy je do szuflad, niepozorny element zmienia się w prawdziwie stylowy dodatek, idealnie oddający bajkowy klimat pokoju dziecięcego. Uchwyty takie przybierają najróżniejsze  kształty: misiów, kwiatków, kół samochodowych – co tylko naszemu dziecku się zamarzy.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wspomniany wyżej uchwyt do mebli dziecięcych nie posiadał drobnych elementów, które przez małe dziecko mogą zostać połknięte. Uchwyty, mimo że są tylko dodatkiem, powinny być dobrej jakości i posiadać atest, jak większość przedmiotów stworzonych dla dzieci.

Przykłady takich bezpiecznych uchwytów można odnaleźć na tej stronie: http://phu-gral.eu/pl/c/Uchwyty-do-mebli-dzieciecych/142