Edukacyjne gry karciane dla dzieci, dostępne w ofercie Eduksięgarni

Karciane gry edukacyjne z powodzeniem pozwolą najmłodszym zdobyć niezbędną wiedzę w formie zabawy. Tradycyjne gry cieszą się obecnie coraz większą popularnością, stawiając na kontakt z drugim człowiekiem, rozwój umiejętności miękkich oraz element rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Kolorowa i oryginalna szata graficzna wciągnie dzieci do świata nauki, a nieskomplikowane zasady umożliwią korzystanie z gier nawet najmłodszym uczniom klas 1-3. Gry karciane to świetna rozrywka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji gier karcianych, które świetnie sprawdzą się w roli pomocy naukowych. 

Gra na emocjach 

Zabawna gra pozwala dzieciom zapoznać się ze światem otaczających ich emocji i zgłębić świat doznawanych przez człowieka nastrojów. Przy pomocy talii 100 kart z pomysłowymi ikonami, będziemy musieli przedstawić odpowiednie emocje na podstawie posiadanych przez nas skojarzeń. 

Dzieci zaczynają grę od zadania pytania „Jak się czuję, gdy…”, rolą pozostałych uczestników rozgrywki jest odpowiednie dopasowanie kart, w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlały odpowiedź na zadane wcześniej pytanie. Dobierając odpowiednią kartę, staramy się jak najlepiej oddać emocjonalny klimat a osoba, której uda się sprostać zadaniu, otrzymuje dodatkowy punkt. Wygrywa ten gracz, któremu uda się zdobyć trzy punkty w jak najszybszym tempie. Nieskomplikowane zasady gwarantują dobrą rozrywkę także najmłodszym uczniom, którzy dopiero odkrywają świat otaczających ich emocji. Gra zachęca uczestników do kreatywnego i symbolicznego myślenia. Tworząc proste pytania, możemy zaszaleć, decydując się na przeróżne kombinacje. Wykładając kartę, pamiętaj, by była ona skierowana rysunkiem do dołu, tak aby do końca nie było wiadomo, kto udzielił najlepszej odpowiedzi. Osoba, która wyłożyła wybrany przez gracza zadającego pytanie rysunek, otrzymuje jeden punkt i jest coraz bliżej zwycięstwa. 

Gra jest dostępna do kupienia pod tym linkiem.

Gra karciana Makao Sylabowe 

Gra edukacyjna MAKAO SYLABOWE to pakiet kart, dostosowany do potrzeb najmłodszych. W rozgrywce mogą uczestniczyć dzieci, które dopiero uczą się czytać. Dzięki pomysłowej grze uczniowie doskonalą technikę czytania, gra świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci, u których zdiagnozowano dysleksję. Proste zasady powstały na podstawie popularnego „makao” a kolorowe ilustracje zawarte w zabawnej oprawie graficznej zachęcają dzieci do uczenia się, poprzez zabawę. W pudełku mieszczą się 52 oryginalne karty z ciekawymi obrazkami. Gra „Makao sylabowe” może służyć jako niezawodna pomoc naukowa dla dzieci w szkołach publicznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, czy wszędzie tam, gdzie zależy nam na rozwoju funkcji poznawczych oraz spostrzegawczości u naszych dzieci. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 5 graczy.  

Gra pozorów – gra na szybkość i refleks  

Szalona gra karciana, której celem jest pozbycie się w jak najszybszym tempie wszystkich kart i wyłożenie ich na stół. Jeżeli chcemy zachęcić dzieci do ćwiczenia refleksu, spostrzegawczości i szybkości to odpowiednia pozycja, z której powinniśmy skorzystać. Gra została stworzona na podstawie głośnego psychologicznego eksperymentu, w wyniku którego dokonano odkrycia tzw. efektu Stroopa. Efekt ten udowadnia, że rozpoznanie odpowiedniego koloru będzie trwało dużej w momencie gdy np. słowo „czerwony” napisane jest w kolorze zielonym. Jednocześnie wykorzystanie barwy i napisu, które pozostają zgodne, gwarantuje błyskawiczną reakcję.